Boží Dar

Kronika

POČASÍ

Klasicky proměnlivé dubnové počasí se sněžením 14.dubna v plné síle.

AKCE V OBCI

13. dubna také zvláštní Velikonoce. Děti nechodí po obci, neslyšíte koledu, ale všichni sedí doma a hodují pouze v rodinách. Ale máme obec s krásnou velikonoční výzdobou na domech i v obchodě.

14.dubna sněží na květinové auto Martiny z Perninku, která přivezla květinovou výzdobu do božídarských domů

FOTOGALERIE ZDE

 

29.dubna jsme i za německé rodáky vyzdobili hrob Antona Günthera k výročí jeho narození. Macešky věnoval Konzum Čáda.

30.dubna Pálení čarodějnic. Stavby májky s limitem 10 osob je technicky dost náročnou záležitostí. Hasiči to zvládli i bez tradiční pomoci oberwiesenthalských kolegů. Takže koronavirová májka stojí, ikdyž je menší.

FOTOGALERIE ZDE

COVID PANDEMIE

Od 7.dubna do konce nouzového stavu vlaje na radnici Boží Dar česká státní vlajka pro hrdiny (zdravotníky, policisty, hasiče a další složky ZS a ostatní v první linii od prodavačů až po popeláře).

KULTURA

6.dubna se vrátil do kostela svaté Anny na Božím Daru náš zvon. Za jeho zvuku budou dny určitě veselejší.
Více o jeho historii:
Na věži kostela je zavěšen zvon s hladkými uchy, vysoký 0,8 metru a spodním průměrem 1 metr. U horního okraje zvonu jsou situovány tři ornamentované pásy. Horní s okřídlenými hlavičkami andílků pod baldachýny, rozvilinami, květinami a draperiemi. Druhý pás má podobnou výzdobu. Třetí je tvořen koši ovoce mezi rozvilinami. Na plášti je vyveden názav města: „GOTTES – GAB“, přerušený vloženým reliéfním znakem města. Pod znakem je umístěn orámovaný nápis: „D : VIGILY : BATOG : DECHANT : ZV / S : ICCH : TA : IOHAN : JAGOB : KVT / TNER : ROM : KEY : MAY : OB : AMPTS / VERWALTER : ANNO : M . D C . XXXIX“. Na druhé straně je pak situován reliéf krucifixu s iniciálami po stranách: vlevo „I . C“, vpravo „I . C . C“. a na věnci pak „ANTONI . ARNOLT . F . M“. (Zdroj: Památky a příroda Karlovarska)

SPORT