Boží Dar

Kronika

POČASÍ

11.května opět intenzivně sněží – na letní gumy to moc není.

COVID

17.května o půlnoci skončil nouzový stav v ČR, který trval 66 dnů od 12.3.2020 na celém území státu.

 

Povoleny prohlídky v muzeích, to znamená zahájení sezóny pro Služby Boží Dar ve štole Johannes. Dvojice průvodců připravuje interiéry, ale také prořezává stromy na povrchu kolem štoly (těžba Lesů ČR). Řeší se velikost skupin, dezinfekce přileb, obuvi a mnoho dalšího.

Otevřeno také Vlastivědné muzeum Boží Dar.

Karlovarský kraj rozhodl o zpřístupnění památek ve své správě zdarma. To není úplně dobrá zpráva pro soukromé subjekty. Na druhou stranu to celkově podpoří turistiku v našem kraji

 

27.května na radnici vlaje černá vlajka – Vláda ČR rozhodla o krácení jejich příjmů. V červnu nakonec schválila příspěvek na 1 občana. Pro malé obce a jejich plánované akce dost podstatné.

 

 

AKCE V OBCI

1.květen Jarní úklid Ježíškovy cesty. Velký dík patří všem úklidovým skupinám Božídaráků.

Rota 1️ - Velká Ježíškova cesta Konzum Čáda.

Rota 2️ - Malá Ježíškova cesta.

Rota 3️ - Úvoz a louky za Prahou.

Rota 4️ - obec a vůbec.

Vědecky jsme zjistili, že nejčastěji turisté jedí Brumíky, Horalky a Margotky. Pijí džusíky a vodku. Používají vlhčené ubrousky. A hlavně neznají odpadkové koše!

Skupiny do 10 osob dodrženy. Psi se vládního nařízení naštěstí nepočítají. Úklid pouze až na státní hranici bez jejího překročení.

FOTOGALERIE ZDE

 

Svátek matek tentokrát bez společného posezení, koláčové soutěže a hudebně-dramatického vystoupení dětiček. Jen květinky doručeny jednotlivým božídarským maminkám až do domu.

 

Loučení s koronavirovou májkou už mohlo sledovat celé městečko. Limit 100 osob dodržen i při pátečním opékání vuřtů na božídarském náměstí. Od 15 hodin v sobotu předvedli místní dobrovolní hasiči divadelní kus o hajném, loupežnících a krádeži stromu. Letití diváci tvrdí, že rekvizity se vylepšují a texty se každým rokem tříbí. Záleží na počtu piv ve fázi přípravy a letos se hlídání májky s hudební produkcí do brzkých ranních hodin povedlo. Hlavních rolí se zhostili: hajný Jan Gernát ml., lupičská banda pod vedení Vildy Schwarze, loupežnická máma Tomáš Schwarz, mimino Ivan Karabinjuk, hlavní vyvolávač při dražbě májky David Tautermann a mnoho dalších. Letos opět vydraženo pro Řehořovi, podobně jako v roce 2019. Prodán rekordní počet lístků do dražby, že málem loupežníkům došly. Jak manželky členů SDH Boží Dar prohlašují: „Na tento víkend táta není nikdy doma. To je jistota.

 

 

NAŠI OBČANÉ

Umírá po dlouhé nemoci pan ThXXXX ve svých 85 letech.

 

 

KULTURA

 

 

SPORT

 

 

OSTATNÍ

29.května ve 14 hodin otevřel pro veřejnost Pivovar Červený Vlk na Božím Daru.