Boží Dar

Kronika

POČASÍ

SPORT

A nesněží. Zimní olympiáda dětí a mládeže má začít na konci ledna, ale Neklid, Jahodová louka i nedaleký areál Eduard připomínají spíše jaro. Poslední zbytky sněhu se skrývají v příkopech a v lese. Teploty jsou nad nulou a žádné ochlazení se nechystá. Organizátoři jednají intenzivně také ve Skiareně na Fichtelbergu, která jediná disponuje zásobou umělého sněhu, o přesunu soutěží. Nikdo si nepřipouští, že by se soutěže pro děti a mládež ve snowboardingu, alpských disciplínách, běžeckém lyžování, LOBu nebo biatlonu nekonaly. Pořadatelské oddíly, Horská služba, rodiče, dobrovolníci z Božího Daru i dalekého okolí nastupují nekonečné hodiny u lopat, skútrů a rolby, aby z posledního sněhu postavili regulérní tratě.

Na Boží Dar posílají svoji podporu fanoušci, veřejnost a oddíly z celé republiky. Prostě zimní zázrak v Krušných horách!

Od 19. do 24. ledna se nejmenší městečko v České republice proměnilo v dokonalou olympijskou vesnici. Sportovní výpravy reprezentující 14 krajů České republiky se zde nejen ubytovaly, ale především zapojily do zimních sportů v rámci 9. Zimní olympiády dětí a mládeže.

A jak dopadly božídarské barvy? Zimní sporty božídarským závodníkům přinesly i medailovou nadílku. Marek Štěrba vybojoval tři medaile v lyžařském orientačním běhu, Aneta Bauerová dvě v individuálním závodě a ve štafetě běžeckých lyžařů Karlovarského kraje. Filip Kalenda obsadil bronzovou příčku a potěšil tak domácí Local Parks Neklid. Výborně si v tvrdé konkurenci snowboardistek vedla Valentýna Čáslavská, která skončila 7. v paralelním slalomu.

Akci podpořilo nejen Město Boží Dar, ale technickou pomoc poskytly Služby Boží Dar, Horská služba Krušné hory a řada dalších subjektů.

FOTOGALERIE ZDE

Bronz z Krušnohorského mistrovství světa v ledním hokeji

Hokejový tým Božího Daru se zúčastnil jako jediný český zástupce historicky prvního Krušnohorského mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo 11.ledna v Kurort Oberwiesenthalu. Božídaráci umějí nejen lyžovat, ale osvědčili své kvality také na ledové ploše. Z MS odvážejí přes hranice krásné třetí místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Na konci ledna se v Leogangu konalo Mistrovství světa v historickém lyžování. Také krušnohorští lyžníci se v tvrdé konkurenci v Alpách neztratili. Osm medailí putuje na Boží Dar a Neklid!

Citujeme z reportu Viky Handrychové: “Výprava na mezinárodní mistrovství světa v historickém lyžování byla velmi úspěšná. Závodilo se ve dvou disciplínách, v několika kategoriích. Startovalo 114 účastníků ze 7 zemí. Česká reprezentace získala celkem 13 medailí, z toho 8 naše výprava! Hrdě jsme zpívali i naši hymnu! Vyhráli jsme i v doprovodných soutěžích, jako byla třeba metaná.”