Boží Dar

Kronika

SPORT

CARDION Karlův běh 2020 (15. - 16.února)

Již devětačtyřicátého ročníku se na Božím Daru v Krušných horách zúčastnilo po oba víkendové dny na 800 závodníků všech věkových kategorií. V sobotu dopoledne stopu jako první obsadily děti na trasách od 0,5 km do 6 km rozdělených dle věku narození. V 11 hodin je ve startovním koridoru vystřídal početný špalír závodníků připravených vydat se na trasu 22 km a 12 km volným stylem - bruslením. Neděle pak patřila vyznavačům klasického stylu lyžování. Na výběr byly tři závodní trasy na 45 km, 22 km a 12 km.

Jak v sobotu, tak v neděli na nejdelších a nejprestižnějších závodních distancích CARDION Karlova Běhu kraloval jediný muž – český reprezentant Miroslav Rypl. Nejlepší ženou na volné dvaadvacítce se stala Německá mladičká závodnice Linda Schumacher z týmu SSV Geyer.

Nedělní povětrnostní podmínky pro závody klasickou technikou byly ještě náročnější, než ty sobotní. Ráno sice mrzlo, ale už před polednem šly teploty prudce nad nulu, k tomu se přidal hodně silný vítr, takže sníh měknul a mizel doslova před očima. Přesto se i v těchto nepříznivých podmínkách podařilo pořadatelům z domácího klubu LK Slovan Karlovy Vary téměř nemožné a na 13 km okruh vyřízly plnohodnotné stopy, které vydržely až do konce závodu. Parádní práce, kterou si závodníci po doběhu v cíli pochvalovali.

FOTOGALERIE ZDE

Na Mistrovství ČR dospělých a dorostu o prvním únorovém víkendu vybojoval Matyáš Bauer mistrovský titul v intervalovém závodu volnou technikou a zlato doplnil dvěma stříbrnými umístěními na tratích klasického sprintu a závodu klasicky s hromadným startem.

Jen jedny hory zvládnou olympiádu a mistrovství světa. Od 28.února se v sousedním Oberwiesenthalu konalo mistrovství světa juniorů v běžeckém lyžování a severské kombinaci. Závodníci v této věkové kategorii na Božím Daru zatím dorůstají, ale čeští diváci a naši božídarští dobrovolníci byli při tom. A boj o sníh pokračuje. První den MS mohutně sněží a organizátoři musejí sníh, který vozil například z české strany hranice, odhazovat.

Nástup nového strážníka Městské policie Boží Dar. Po drsné zimní sezóně bude mít s parkujícími turisty opravdu napilno. Město Boží Dar trvale řeší parkování na odbočce Myslivny nebo podél silnice III.třídy, čímž návštěvníci znemožňují průjezd zimní údržbě nebo složkám IZS například na Zlatý Kopec. Obec vybudovala dostatečnou kapacitu parkování na parkovišti Kapka, kde hosté mají první hodinu zdarma a celodenní 23-hodinové parkovné za Kč 100. Je to opravdu drahé?